Przebieg leczenia można podzielić na kilka etapów.
Przed rozpoczęciem leczenia endodontycznego w Mokotowskim Centrum Stomatologii przeprowadzana jest dokładna diagnostyka i badanie zęba. Lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad dotyczący jego dolegliwości i historii medycznej. Następnie przeprowadza badanie pod mikroskopem z torem wizyjnym wykonuje zdjęcie RTG, a czasem także tomografię, aby poznać szczegółową anatomię zęba. Zdarza się, że zęby posiadają kilka dodatkowych kanałów. Wszystkie te kanały korzeniowe muszą zostać odnalezione i wyleczone.
W Mokotowskim Centrum Stomatologii bardzo ważna jest odpowiednia kwalifikacja zęba do zabiegu. Tylko ząb z szansą na szczelną i długoletnią odbudowę jest przez nas leczony. Znacznie zniszczone zęby są usuwane, a braki po nich odbudowywane. Na podstawie uzyskanych informacji lekarz endodonta planuje przebieg działań. Wszystkie procedury w naszym Centrum wykonywane są w znieczuleniu, aby zabieg był dla pacjenta komfortowy i bezbolesny. Stosowane w naszym Centrum nowoczesne znieczulenia stomatologiczne cechują się wysoką skutecznością działania, nawet przy zębach ze stanem zapalnym. Każde leczenie kanałowe przeprowadzamy w koferdamie, czyli ochronnej gumie i z użyciem mikroskopu z torem wizyjnym 4K.
Gdy wszystko jest przygotowane, lekarz endodonta rozpoczyna leczenie kanałowe. W Mokotowskim Centrum Stomatologii posiadamy w asortymencie narzędzia najnowszej generacji, które przyspieszają i zwiększają skuteczność leczenia. Lekarz endodonta oczyszcza tkankę i bakterie z kanałów mechanicznie oraz chemicznie przy użyciu odpowiednich płynów płuczących. Środki antyseptyczne usuwają bakterie i zanieczyszczenia. W Mokotowskim Centrum Stomatologii stosujemy specjalistyczne urządzenie ultradźwiękowe do dezynfekcji kanałów korzeniowych. Dzięki temu osiągamy maksymalny efekt dezynfekcji i odkażenia kanałów. Następnie lekarz osusza kanały korzeniowe i wypełnia je specjalnymi materiałami, czyli gutaperką na ciepło i uszczelniaczem. Po zakończenia procedur zawsze wykonywane jest kontrolne zdjęcie RTG, aby upewnić się, że kanały zostały prawidłowo wypełnione na pełną ich długość.
Na koniec ząb jest zabezpieczany, a pacjent umawiany na wizytę w celu jego ostatecznej odbudowy. Bardzo ważna jest szybka i prawidłowo odbudowa zęba (implanty zębów, odbudowy protetyczne), ponieważ tylko ona zabezpiecza ząb przed ponowną infekcją i wzmacnia osłabione po leczeniu tkanki.
Przez pewien okres pacjent może odczuwać ból i dyskomfort z okolic leczonego zęba. Tkanki potrzebują czasu na wygojenie i regenerację. Gdy dolegliwości są silne i niepokojące zalecana jest kontrola u dentysty.
Czas trwania zabiegu i ilość wizyt są indywidualne i zależą od stanu zęba i stopnia złożoności jego anatomii. Leczenie kanałowe wymaga dużo precyzji i umiejętności endodonty dlatego powinno być przeprowadzane przez doświadczonych dentystów przy użyciu specjalistycznego sprzętu, narzędzi i materiałów (mikroskop z torem wizyjnym 4K, lupy, endometr, aparat rtg, laser diodowy K3endo, PRO-FILE, Rcproc, narzędzia ultradźwiękowe.
Należy pamiętać, że w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i zęba, procedura może różnić się od opisanej w zależności od typu leczenia.
Leczenie kanałowe Warszawa Mokotów – nowoczesne procedury endodontyczne.